online terapi

Online Terapi 2022

Pandemi süreci ile birlikte eski alışkanlıklarımız yerini yeni normallere bıraktı. Bu yeni normaller arasında belirgin olarak öne çıkan faktör ise dijitalleşmenin hızlanmasıdır diyebiliriz. Psikolojide de diğer bilim dallarında olduğu gibi insan hayatıyla paralel olarak değişiklikler göstermektedir. Son zamanlarda bu değişiklikler arasında online terapinin yaygın kullanılması öne çıkmaktadır.

Gerek ülkemizde gerekse yurt dışında birçok uzman son dönemde görüşmelerini online platformlarda gerçekleştirmektedir. Böylece hem danışanlar hem de uzmanlar fiziksel koşulların dezavantajlarından kurtulmaktadır. Hatta pandemi sürecinin dışında, dışarı çıkmak ile sorun yaşayan sosyal fobi bozukluğuna sahip olan danışanlar için online terapi iyi bir tercih olmaktadır.

Kim Tarafından Uygulanır?

Bu terapi tekniği diğer teknikler gibi ruh sağlığı uzmanları tarafından uygulanmaktadır. Bu ruh sağlığı uzmanları psikologlar veya psikiyatristlerdir. Bunun dışında online terapi almanız mümkün değildir.

Ancak dijital dünyanın denetim zorluğundan faydalanan bazı dolandırıcılar bu hizmeti vererek bireyleri kandırmaktadır. Bu hem sağlığınız için bir tehlike hem de yasal olarak bir suç oluşturmaktadır.

Online Terapi Ücretleri

Seans ücretleri uzmandan uzmana değişiklik göstermektedir. Kendinizi en yakın hissettiğiniz ve aynı zamanda bütçenize uygun olan psikolog ile görüşmelere başlamanızda fayda var.

Online Terapi Nasıl Yapılır?

Bu terapi yöntemi, yüz yüze seanstan farklı bir şekilde ilerlemez. Her adım yüz yüze seansta olduğu gibidir. Sadece online platformlarda görüntülü konuşma şeklinde gerçekleşir. Bazı zamanlarda yazılı veya sesli olarak gerçekleştirildiği de olmuştur ancak bu çok fazla tercih edilen bir yöntem değildir. Yazılı görüşmeler, yüz yüze veya görüntülü görüşmenin gerçekleşemediği durumlarda tercih edilebilir.

Online Terapi Uygulayan Psikolog

Klinik psikoloji alanında çalışan her psikolog kendi inisiyatifi ile bu yöntemi kullanabilir. Bu yöntemi kullanan psikologları da bazı platformlarda online psikolog kavramı ile sınıflandırmışlardır.

Online Terapi Randevusu Al

Genel olarak ücretsiz psikolojik testler ile tanınan Psikolog Reyhan FEDA tarafından uygun ücretli online terapi hizmeti de verilmektedir. Aynı zamanda web site üzerinden ücretsiz psikolog soru cevap ve ücretsiz psikoloji testleri hizmetinden de faydalanabilirsiniz. Psikolog Reyhan FEDA’dan online terapi randevusu almak ve diğer ücretsiz hizmetlere erişmek için TIKLAYIN.

Online Terapi Randevusu Al

Youtube linki

Latest posts by Psikolog Reyhan FEDA (see all)